• 1
  • 5
  • 3
  • 4
  • 2
  • 6

Nasze grupy

 

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Grupa I FIOLTEOWE JAGÓDKI

Grupa II NIEBIESKIE SMERFY

Grupa III CZERWONE KRASNOLUDKI

Grupa IV SOWY

 

Grupa I Jagódki (Wyrwał Ilona- nauczyciel (zastępstwo: mgr Przybył-Szukała Martyna) Michalska Irena - pomoc nauczyciela)

Grupa ta reprezentuje dzieci najmłodsze 2,5 i 3-latki. Dzieci w tym wieku wymagają szczególnej opieki wychowawczej. Odbierają świat bezkrytycznie i uczą się poprzez naśladownictwo. Staramy się więc dawać dziecku jak najwięcej pozytywnych przykładów i wzorców zachowania. Nasze pociechy potrzebują od nas zaufania i akceptacji w dążeniu do samodzielności. Staramy się stwarzać warunki do bycia samodzielnym poprzez dyskretne wspieranie działań dziecka. Do codziennych zajęć pedagogicznych opartych na programie wychowawczym wplatamy codzienne czynności (samodzielne ubieranie i rozbieranie się, samodzielne jedzenie, trening czystości w łazience i sprzątanie po sobie, posługiwanie się chustką do nosa). Dokładamy wszelkich starań aby czynności samoobsługowe były przyjemnością. Każdego dnia uczymy dobrych nawyków zachowania się, życzliwości, przyjaznego rozwiązywania sporów.

Najwięcej miejsca w naszej pracy oprócz zajęć dydaktycznych ( słuchanie lub czytanie tekstów literackich i muzycznych, zagadki rozwijające aktywność poznawczą dzieci) zajmują zabawy, konstrukcyjne i tematyczne. Podstawową  formą twórczą aktywności w tej grupie są zajęcia muzyczno-ruchowe, dzieci bawią się przy muzyce, poznają dźwięki, grają na wybranych instrumentach, improwizują, próbują śpiewać i tańczyć oraz tworzą prace plastyczne. Zajęcia taneczne sprawiają  dzieciom dużo radości.
Zajęcia są ważnym elementem pracy, ale najważniejsze jest by dziecko czuło się akceptowane i ważne. Każdy dobry sukces, przejaw samodzielności staramy się nagradzać, a przez to motywować do dalszych sukcesów

Grupa II Smerfy ( Joanna Księżnik- nauczyciel , Justyna Mikulska- pomoc nauczyciel)

To My 4- latki- " średniaki". Zwiemy się "Niebieskie Smerfy". Kłaniamy się niziutko i Gości witamy milutko! Nadszedł już czas, by poznawać wielki świat. Gdy w przedszkolu się spotkamy, wiele do zrobienia mamy. Co jest dobre, a co złe – każdy smerfik   o tym wie!
W przedszkolu nam życie wesoło płynie, jak w prawdziwej rodzinie. Zabawa pomaga nam twórczo myśleć i wyrażać własne uczucia.    W naszej przedszkolnej gromadce czujemy się wspaniale, bawimy i uczymy się  wytrwale. Kącików do zabawy mamy wiele i bawimy się wszyscy  jak przyjaciele. Gry, puzzle, układanki, różne malowanki cierpliwości wymagają, ale świetnie rozwijają. W ciągu dnia tańczymy, śpiewamy i na instrumentach muzycznych gramy. Na spacery chętnie chodzimy i świeże powietrze noskiem wdychamy.  Chociaż 4 latka mamy, "Kodeks Przedszkolaka" dobrze znamy. Choć jesteśmy jeszcze mali chętnie poznajemy przedszkolne zasady współżycia w grupie rówieśniczej. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania  się wobec kolegów. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Wiele rzeczy, które robimy jest dla nas nowością. Większość  z nas pierwszy  raz  przekroczyła próg  przedszkola, dlatego musieliśmy nauczyć się współpracy z innymi kolegami i przestrzegania zasad panujących w przedszkolu. Jesteśmy weseli, ciekawi  wszystkiego  co nas otacza. Chętnie  się  bawimy, śpiewamy i tańczymy, lubimy zajęcia plastyczne oraz   zajęcia ruchowe . 

 

Grupa III Krasnoludki ( Joanna Figiel - nauczyciel, Joanna Przybylska - pomoc nauczyciela)

Krasnale, to grupa dzieci 5 – letnich. To już kolejny rok pobytu w przedszkolu. W trakcie zajęć i zabaw doskonalimy umiejętności nabyte w ubiegłym roku. Jesteśmy samodzielni, lubimy się razem bawić. Wielką frajdą są dla nas wszelkie zajęcia ruchowe – zabawy, ćwiczenia – zarówno w sali jak i na powietrzu. Lubimy rysować, malować i wycinać. Do przedszkola przychodzimy z uśmiechem, bo tu jest wesoło i bezpiecznie. 

  Grupa IV Sowy (Przybylska Agnieszka- nauczyciel)

My - dzielne przedszkolaki - " starszaki" przygotowujemy się do nauki w szkole.  W przedszkolu nie tylko się bawimy, ale również uczymy. Język angielski i religię mamy z nowymi paniami. Wychodząc  na spacery poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody. Zajęcia plastyczne sprawiają nam dużo radości. Zainteresowanie sztuką  rozwijamy poprzez oglądanie przedstawień teatralnych wystawianych przez przyjezdne teatrzyki  jak i również poprzez swobodne zabawy rozwijające nasze zainteresowania. Może nie wszystko nam wychodzi, ale bardzo się staramy. Najważniejsze, by  każdy dzień sprawiał nam radość, a na naszych  twarzach był zawsze widoczny uśmiech.  W ramach zajęć dodatkowych możemy uczyć się  tańca oraz brać udział w zajęciach  sportowych.  KOCHAMY  NASZE  PRZEDSZKOLE . Każdy dzień w przedszkolu jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Pierwsze przedszkolne chwile  i zdjęcia przejdą do historii naszej grupy. Tak wygląda świat nasz mały, świat baśniowy -doskonały! Wszystkich szczerze pozdrawiamy