• dzieci1
  • dzieci2

O przedszkolu

„Zdrowie  –  to nie tylko brak choroby, lecz stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i duchowego”.shouting

Nasze przedszkole jest przedszkolem promującym zdrowie, stąd w naszych  działaniach dominuje troska o zdrowie i dobre samopoczucie fizyczne, psychiczne i społeczne dzieci. Postanowiliśmy jednak poszerzyć zakres naszej aktywności o wszechstronny rozwój intelektualny dzieci, stąd hasło przewodnie naszego przedszkola brzmi: „W zdrowym ciele, bystry umysł”. Oznacza to, że uczymy mieszkańców „Tęczowej Krainy” nie tylko dbania o kondycję i sprawność fizyczną, ale również pomagamy w rozwijaniu wyobraźni, pobudzaniu kreatywności oraz wrażliwości na sztukę.

Realizując pierwszą część naszego hasła, a więc rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej dzieci  oprócz zajęć programowych ukierunkowanych na rozwój ruchowy, proponujemy szereg zajęć nadobowiązkowych,  takich jak:  taniec,  gimnastyka korekcyjna, zajęcia z piłką. Wszystkie te zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, zapewniających  bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Organizujemy również Olimpiady Sportowe oraz mnóstwo zabaw ruchowych zarówno w salach jak i w ogrodzie.

Ponieważ dbanie o zdrowie to nie tylko kondycja i sprawność fizyczna, ale też zdrowe odżywianie, zapewniamy naszym maluchom pyszne i zdrowe posiłki dostarczane przez firmę cateringową specjalizującą się w żywieniu dzieci.

W rozwijaniu bystrości umysłu naszych pociech koncentrujemy  się  na  literaturze i sztuce.

Naszym celem jest pobudzanie ciekawości i  zainteresowania  książką poprzez codzienne czytanie  ulubionych bajek przez panie nauczycielki, a w ramach włączenia się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom” również przez rodziców i zaproszonych gości.

Prowadzimy również zajęcia z języka angielskiego w specjalnie przystosowanej do nauki sali.

Pragniemy pobudzać kreatywność i wrażliwość naszych dzieci przez obcowanie ze sztuką. Stąd organizujemy cykliczne występy teatralne i warsztaty plastyczne w naszym przedszkolu.  A żeby dzieci nie były tylko odbiorcami wrażeń artystycznych  ale  też małymi twórcami, organizujemy wystawy plastyczne, przedstawienia okolicznościowe i zabawy w teatr, nie zapominając o zachęcaniu do kreowania  i opowiadania własnych bajek.